X
AKTUALITY
UniControls se podílela na evropském výzkumném a vývojovém projektu Roll2Rail. Technologie pro bezdrátové řízení vlaku bude využita v pilotní implementaci v provozu u španělského dopravce

Závěrečnou konferencí konanou 17. října 2017 v bavorském Mnichově skončil tříletý evropský projekt Roll2Rail, který se zaměřil na rozvoj klíčových technologií a překonání překážek pro inovace ve vývoji železničních vozidel. UniControls byla v rámci projektu členem pracovní skupiny pro bezdrátové vlakové komunikace, která zkoumala možná řešení řízení vlaku bez nutnosti fyzického drátového spojení mezi vozidly a to jak v rámci vlakové soupravy, tak ve vazbě na pozemní systémy. UniControls přispěla svým know-how vlakových datových sítí a oblasti cybersecurity k úspěšnému zakončení projektu završeném laboratorní validací vlakové LTE komunikace. Dodala také do testovacího prostředí vlastní komunikační uzel ETBN včetně implementace algoritmů pro dynamické spojování souprav.

Celý článek...
 
Pozvánka na veletrh International Industry Exhibition (IInEX 2017)

UniControls se ve dnech 6. - 9. 10. 2017 zúčastní 17. ročníku mezinárodního veletrhu International Industry Exhibition 2017 (IInEX 2017).
Srdečně Vás tímto zveme k návštěvě českého národního pavilonu, v hale č. 38, číslo expozice 3847.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 
Pozvánka na veletrh EXPO Ferroviaria 2017

UniControls se ve dnech 3. – 5. 10. 2017 zúčastní 8. ročníku mezinárodního veletrhu EXPO Ferroviaria, který je v oboru železniční techniky jedinou a významnou událostí na italském trhu. Více než 290 vystavovatelů zde představí své nejnovější technologie napříč nejdůležitějšími oblastmi sektoru kolejových vozidel a naše společnost nebude výjimkou!
Srdečně Vás tímto zveme k návštěvě našeho stánku č. 774, hala č. 2.


 
Pozvánka na veletrh CZECH RAILDAYS

Vážení obchodní přátelé,

srdečně Vás tímto zveme k návštěvě našeho stánku A1-13, na veletrhu CZECH RAILDAYS, který se koná ve dnech 13. - 15. 6. 2017 v Ostravě.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Celý článek...
 
V letošním roce oslaví UniControls dodávku 5000. dílu TCN-gatewaye

Společnost UniControls oslaví v letošním roce dodávku 5000. dílu TCN (Train Communication Network) gatewaye, které jsou používány jako hlavní komunikační uzel ve vlacích, lokomotivách, osobních vozech a vozech metra ve Francii, Finsku, Itálii, Rakousku, Číně, Turecku, Indii, Argentině, České republice, Slovensku nebo i v Ghaně a v řadě dalších zemí.

Celý článek...
 
Navštivte nás na veletrhu RAILEXPO 2017

Společnost UniControls se ve dnech 15. – 18. 5. 2017 zúčastní 5. ročníku mezinárodního veletrhu dopravy a železničního průmyslu RAILEXPO, který se uskuteční v Teheránu.

Srdečně Vás tímto zveme k návštěvě našeho stánku 38 v hale 13.

 
Veletrh pracovních příležitostí pro studenty - iKariéra

Zveme všechny studenty a absolventy technických oborů, kteří hledají zaměstnání, k návštěvě našeho stánku na veletrhu pracovních příležitostí iKariéra. Představíme zde naši společnost, která je technologickou špičkou ve svém oboru a širokou možnost profesního uplatnění u nás.

Těšíme se na vaši návštěvu 29.3. 2017 / Kampus Dejvice / Národní technická knihovna/ stánek č. N04

 

Celý článek...
 
UniControls sponzorem konference IRFC

UniControls se ve dnech 22. – 24. března 2017 zúčastní 6. ročníku významné mezinárodní konference IRFC 2017 (International Rail Forum & Conference). Jedná se o setkání vrcholových manažerů, železničních a logistických expertů, významných politiků a institucí z celé Evropy.

UniControls se připojí s přednáškou na téma Mobile Applications Management.

Program konference

 
UniControls dodá elektroměry pro rakouského národního dopravce ÖBB-Infrastruktur AG

UniControls podepsala rámcovou smlouvu na dodávky elektroměrů pro rakouského železničního národního dopravce ÖBB-INFRA AG na období 2017-2019. Zároveň obě firmy uzavřely partnerskou dohodu definující spolupráci v oblasti dodávek elektroměrů pro systém RAIL POWERBOX.

„Obě tyto smlouvy povedou k posílení pozice UniControls na trhu měření spotřeby elektrické energie drážních vozidel v evropském prostoru,“ říká Antonín Felber, předseda představenstva a generální ředitel společnosti UniControls a.s.

Celý článek...
 
Veletrh Eurasia Rail

UniControls se ve dnech 2. - 4. 3. 2017 zúčastní 7. ročníku mezinárodního veletrhu Eurasia Rail, který se již tradičně koná v Istanbulu. Jedná se o nejdůležitější železniční veletrh pořádaný v Turecku, který je zaměřen železniční technologie, traťové systémy, příměstskou dopravu, osobní i nákladní dopravu, komunikační systémy, výstavbu tunelů, elektrifikaci tratí nebo signalizační systémy.
UniControls se na veletrhu představí v rámci společné expozice české oficiální účasti v hale č. 10, číslo expozice 720.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Celý článek...
 
UniControls se podílela na modernizaci osobních vozů ŽSSK

Společnost UniControls vybavila 53 rekonstruovaných osobních vozů Železničné spoločnosti Slovensko (ŽSSK) informačním, multimediálním, telematickým a kamerovým systémem UniTrack OMTS. Kromě zobrazování dopravních informací spojených s jízdou vlaku, umožňuje systém cestujícím zobrazit na displejích ve vysokém rozlišení také multimédia (obrázky, animace, prezentační a reklamní spoty). Systém dále podporuje informace o trase vlaku, návazných spojích, aktuální rychlosti, poloze vlaku na mapových podkladech a další.

 
PF2017

 
UniControls zmodernizuje pro NET4GAS kompresní stanici plynu v Kouřimi

Společnost UniControls uspěla v tendru na generálního dodavatele stavby „OPTIMUS MODERNIZACE KS KOUŘIM“ u provozovatele české tranzitní soustavy plynu NET4GAS, s.r.o. Jedná se o velmi důležitý projekt z pohledu zajištění další provozuschopnosti, který má zajistit požadované predikované přepravní kapacity na tranzitních plynovodech v České republice.

Celý článek...
 
UniControls vybaví systémem nadřazeného řízení dalších 23 souprav metra v čínském Chengdu, hlavním městě provincie S’-čchuan

Společnost UniControls uzavřela další z řady kontraktů s japonským dodavatelem trakčních pohonů společností Toyo Denki Seizo na dodávku 23 trainsetů systému nadřazeného řízení pro vozy metra linky 1 v čínském městě Chengdu. Otevření prodloužené linky 1 je plánováno v roce 2018. Výrobcem souprav je největší výrobce kolejových vozidel na světě – čínská společnost CRRC.

Celý článek...
 
Úspěšná prezentace UniControls na veletrhu InnoTrans

UniControls představila na největším mezinárodním veletrhu dopravních technologií, inovačních komponentů, vozidel a systémů na světě InnoTrans 2016 v Berlíně (20. - 23. září 2016) nový systém pro nadřazené řízení vlaku na bázi ethernetu doplněný o bezpečnostní prvky dle úrovně integrity bezpečnosti SIL 2, multimediální, telematický a kamerový systém, nebo futuristický koncept „vlaku bez oken". Součástí expozice byly dále např. elektronický rychloměr a LED světla dceřiné společnosti UniControls-Tramex.
U příležitosti konání této prestižní akce oslavila společnost také 25 let od svého založení a mimo jiné i podepsala nový významný kontrakt s Gruzínským opravárenským závodem na dodávku systému nadřazeného řízení, informačního systému pro cestující a kamerového systému do rekonstruovaných vozů metra hlavního města Gruzie Tbilisi.

Celý článek...
 
Pozvánka na veletrh InnoTrans

UniControls se ve dnech 20. - 23. září 2016 zúčastní 11. ročníku berlínského veletrhu InnoTrans. Jedná se o největší mezinárodní veletrh dopravních technologií, inovačních komponentů, vozidel a systémů na světě. Návštěvníkům zde představíme zejména naše systémy PIREDI i TCMS, síťové prvky, dále elektronický rychloměr a LED světla naší dceřiné společnosti Tramex. innotrans logo
Srdečně Vás tímto zveme k návštěvě naší expozice v hale 6.2, stánek 219.

 
Firemní bulletin UniInfo

Právě vychází nové číslo firemního bulletinu UniInfo. Je z převážné části věnováno 25. letému výročí založení firmy UniControls a 15. výročí UniControls-Tramex. Najdete zde rozhovor s GŘ, aktuality ze společnosti a seznámíme vás také s významnou zakázkou dceřiné ZPA Industry.

Celý článek...
 
UniControls získala inovační cenu ElA pro rok 2016

Elektrotechnická asociace České republiky každoročně vyhlašuje Inovační cenu ElA, jejímž udělením jsou hodnoceny ty výsledky tvůrčí práce, které nejlépe zhmotnily výsledky výzkumu a vývoje do inovace či inovačního produktu.
Do letošního ročníku soutěže jsme se přihlásili s produktem UNITRACK PIREDI, komplexním informačním, rezervačním a diagnostickým systémem vhodným pro všechny typy osobní dopravy od městských až po dálkové spoje a zvítězili jsme v kategorii Elektronika a ICT.
Slavnostní vyhlášení vítězů se uskutečnilo při jednání valné hromady Elektrotechnické asociace ČR dne 12. května v Lednici.

Celý článek...
 
Veletrh Czech Raildays

Ve dnech 14. – 16. 6. 2016 se naše společnost zúčastní již 17. ročníku mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy. V rámci Czech Raildays, který se koná tradičně v areálu ostravského nákladového nádraží, se mimo hlavní výstavní části uskuteční dvoudenní odborná konference a seminář na téma „Současné pojetí moderní české železnice". czechraildays
Výstavní expozice naší společnosti je umístěna v hale A1-13, kde se budeme těšit na Vaši návštěvu.

 
UniControls podpořila neziskový projekt REMOBIL

Jako společensky odpovědná firma jsme se zapojili do projektu REMOBIL, jehož cílem je ochrana životního prostředí, příspěvek na aktivity Jedličkova ústavu a škol a zajištění pracovní činnosti pro hendikepované.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 1 z 4