X
Přehlídka amatérských divadel „Krakonošův divadelní podzim“

25.10.2013

Ve dnech 11. - 19. října proběhl již 44. ročník celostátní přehlídky amatérských divadel „Krakonošův divadelní podzim". Soutěžní přehlídku uspořádalo pod záštitou místopředsedy Senátu ČR Dr. Přemysla Sobotky a hejtmana Libereckého kraje občanské sdružení Větrov ve Vysokém n/J. Vítězná inscenace získala nominaci na festival „Jiráskův Hronov 2014". Společnost UniControls je již dlouholetým partnerem přehlídky a každoročně uděluje podle doporučení poroty hlavní cenu Přehlídky.

Porota je složená z divadelních odborníků a jejím předsedou je už řadu let prof. Laurin z pražské DAMU. Cenou bývá pokaždé speciálně vytvořený, vždy originální, talíř ze sklářské dílny výtvarníka a také pedagoga Zdeňka Petra z Jeseného v Podkrkonoší.

Ochotnické divadlo má ve Vysokém nad Jizerou až neuvěřitelně dlouhou tradici, která sahá až do roku 1786. Divadelní spolek „Krakonoš" tedy letos oslavil již 237. výročí své existence. Na letošní přehlídku se kvalifikovalo celkem 15 divadelních souborů, které prošly sítem regionálních přehlídek. Přehlídka se velmi zdařila a bylo příjemné, že letos poprvé byla hlavní cena partnera přehlídky předána za zcela bezkonkurenční výkon domácímu souboru za inscenaci hry polských autorů Ernsta Brylla a Katarzyny Gartnerové „Malované na skle" v přebásnění Jaromíra Nohavici.

 

alt